اعلانات ۱ کپشن اعلانات

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل
  • ۹ آبان ۱۳۹۷
  • 865
  • 1
  • مدت مطالعه :17 دقیقه

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل چیست؟ از میان تعداد زیاد روش های موجود، شما کدام را به عنوان بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل انتخاب می کنید؟ از کتاب آموزش زبان انگلیسی استفاده می کنید؟ از منابع آموزشی آنلاین استفاده می کنید؟ کدام یک؟ ابتدا به این سؤال باید پاسخ بدهیم که چرا محیط خانه و چرا محیط آموزشی نه؟ چه دلایلی وجود دارند که عده ای تصمیم می گیرند آموختن زبان انگلیسی را در خانه شروع کنند؟ آیا زمان کافی برای رفتن به کلاس ندارند؟ مدرسه یا موسسه در جای دوری قرار دارد؟ یا اگر نزدیک محل سکونتشان است، هزینه بالایی را دریافت می کند؟ هرکدام از این موارد می توانند دلیلی برای آن باشند که شما خانه را برای یادگیری انتخاب کنید.
حال فرض کنیم که قرار است زبان انگلیسی را خودمان و در منزلمان بیاموزیم. چگونه؟ با چه روشی؟ از کجا باید شروع کنیم؟ به علاوه اینکه، چطور برای تقویت مهارت گفتاری می توان تمرین کرد وقتی کسی در خانه نیست؟ زمانی که کسی را نداریم که حتی به ما بگوید کدام شیوه بهترین برای آموختن زبان انگلیسی است؛ یا حتی کسی که اشتباهاتمان را به ما بگوید؟
با وجود تمام این پرسش ها و نگرانی ها، باید بدانیم که با دیدگاهی درست و به کارگیری صحیح منابع آموزشی، حتی در منزل هم می توان زبان انگلیسی یاد گرفت. با این اوصاف، بد نیست مزایای آموختن زبان در منزل را هم بدانیم:

1. یادگیری زبان انگلیسی در منزل = راحتی: خانه، آرام ترین مکان برای آرامش و آسایش است. وقتی در خانه هستید دیگر نیازی نیست نگران این باشید که چه لباسی باید بپوشید یا دیر به کلاس می رسید. زمانی که احساس راحتی می کنید، بهتر یاد می گیرید.

2. یادگیری زبان انگلیسی در منزل = بی دردسری: نیازی نیست برای آموختن زبان، منزلتان را ترک کنید و به جاهای مختلف بروید. در هر زمانی که بخواهید می توانید به راحتی زبان بخوانید و بیاموزید.

3. یادگیری زبان انگلیسی در منزل = عدم استرس: در خانه که هستید، زمانتان را طبق میل خودتان برای یادگرفتن، تنظیم می کنید. دیگر دغدغه این را ندارید که کِی باید تمرین کنید، کِی فیلم ببینید و …. . پس هرچقدر که فشار و استرس کمتری داشته باشید، احساس راحتی بیشتری هنگام مطالعه و آموختن خواهید داشت.

در ادامه خواهیم دید که بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل چطور امکان پذیر خواهد بود:

گوش دادن به موسیقی به همراه متن آن، بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل است:

شاید کمتر کسی باشد که علاقه ای به موسیقی نداشته باشد. یکی از کارهایی که معمولاً به زبان آموزان توصیه می شود این است که به آهنگ های انگلیسی گوش بدهند. این کار نه تنها باعث می شود تا با لغات و عبارات جدید آشنا شده و آن ها را یاد بگیرند بلکه این امکان را به آن ها می دهد تا بر روی تلفظ و نحوه بیان کلمات نیز کار کنند. بنابراین، استفاده از موسیقی انگلیسی را می توان از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی در منزل دانست.
پیشنهاد می شود به آهنگ هایی که دوست دارید یا آن هایی که معروف هستند، گوش کنید؛ این به این دلیل است که عموماً این نوع آهنگ ها را در مکان های مختلف هم می شنوید مانند فروشگاه، مغازه یا حتی در ماشین. همچنین نوع موسیقی که به آن گوش می کنید هم مهم است. بهتر است آهنگ هایی که از نوع Rock و Rap هستند را گوش نکنید زیرا فهم متن آن ها سخت است و در نتیجه به درد تمرین کردن تلفظ و واژه بندی نمی خورند.
سعی کنید آهنگ را آنقدر گوش کنید تا خوب آن را یاد بگیرید. سپس متن آن را پیدا کرده و این بار با آهنگ خودتان هم بخوانید.
علاوه بر آهنگ، کتاب های آموزشی مختص یادگیری و تقویت مهارت شنیداری نیز وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید. این کتاب های آموزشی دارای تمرین ها و تست های متنوعی نیز هستند که می توانند کمک بسیاری به شما بکنند.

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل : دوستان (انگلیسی زبان) پیدا کنید و با آن ها گپ بزنید

یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی به ویژه در منزل، گپ زدن یا چت کردن است چون شما هرآنچه که یاد گرفته اید را بدون رو دربایستی و بی استرس به کار می برید. به راحتی و با کیبورد گوشی یا کامپیوتر با دوستانتان صحبت کنید. نرم افزارهای متنوعی از جمله skype و Viber هم برای این کار وجود دارند. از قابلیت های جالب و مؤثر دیگر این اپلیکیشن ها، گزینه های voice و Video messaging هستند که به کمک آن ها می توانید مهارت گفتاری و تلفظ خود را نیز تقویت کنید.
همچنین، ممکن است علاوه بر شما، فرد دیگری از خانواده باشد که مشغول آموختن زبان انگلیسی است. می توانید هر روز زمان مشخصی را به تمرین کردن و صحبت کردن به انگلیسی با هم اختصاص دهید.

ساخت وبلاگ صوتی، بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل :

یکی دیگر از متدهای جالب برای آموختن زبان انگلیسی در خانه، ایجاد وبلاگ صوتی است. در این وبلاگ، شما در مورد موضوعات مختلف و مورد علاقه تان حرف می زنید، داستان تعریف می کنید یا نظرتان را راجع به مسأله ای بیان کرده و صدایتان را ضبط می کنید؛ سپس فایل را در وبلاگتان قرار داده تا سایر افراد آن را بشنوند و نظراتشان را بگویند. اگر کسانی را می شناسید که انگلیسی قوی نسبت به شما دارند، از آن ها بخواهید تا راهکارهایی برای بهتر کردن تلفظ و نحوه بیانتان به شما بدهند.

مطالعه کتاب، بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل :

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل می تواند خواندن انواع کتاب ها و متون باشد؛ زیرا از اثرات و فواید مطالعه کردن و خواندن، بالا بردن قدرت درک است. اما در کنار آن، حس لذتی که از خواندن مطلبی که برایتان جذاب است، پیدا می کنید هم مهم است. علاوه بر این، خواندن باعث می شود تا توانایی فکر کردن به انگلیسی را در ذهنتان بالا ببرید و در ادامه از خواندن کتاب ها، مجلات و اخبار لذت بیشتری ببرید و به دنبال آن، جملات، اصطلاحات و واژگان بیشتری یاد بگیرید.
یک نکته بسیار مهم را باید در نظر گرفت و آن «روش خواندن » است. زمانی که آهسته (بدون صدا) متنی می خوانید، ذهنتان را آموزش می دهید اما با «بلند خواندن»، زبانتان را به صحیح صحبت کردن به زبان انگلیسی آموزش می دهید.

شرکت کردن در کلاس های آنلاین، بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل است:

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل را می توان در محیط های آموزش آنلاین پیدا کرد؛ وقتی امکانات و مزایای یک کلاس آموزشی را بتوان یکجا در خانه داشت پس دیگر چه نیازی برای وقت صرف کردن و رفتن به کلاس هست؟ عموم کلاس های آموزشی آنلاین هزینه کمتری نسبت به مؤسسات و مدارس سنتی دارند و همچنین، مدرسین مختلفی هم دارند. به تنها چیزی که نیاز دارید، اینترنتِ با سرعت بالا است. همین!
در کنار کلاس های آنلاین، واژگان و گرامر را هم آنلاین بخوانید و یاد بگیرید. برای تمرین و تقویت این دو مهارت هم می توانید از آزمون های آنلاین که در بسیاری از وب سایت های مطرح وجود دارند، استفاده کنید.

نوشتن، بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل است:

استفاده از زبانی که آن را آموخته اید صرفاً در قالب صحبت کردن نیست. برای یاد گرفتن و بهتر کردن زبان انگلیسی، باید نوشت؛ در مورد هرچه که دلتان می خواهد، آنچه که در ذهنتان است را به روی کاغذ بیاورید. برای خودتان دفتر خاطرات درست کنید.
ممکن است برای عده ای نوشتن به زبان مادریشان هم سخت باشد، چه برسد به زبان انگلیسی! اما بهتر است بدانید که از بهترین و مؤثرترین متدهای آموختن زبان انگلیسی، نوشتن به زبان انگلیسی است.
برای آنکه خطاها و اشتباهات نوشته هایتان را بررسی کنید، می توانید از نرم افزار یا سایت هایی که این کار را انجام می دهند، استفاده کنید؛ در این گونه سایت ها و نرم افزارها، فایلتان را قرار داده تا اشتباهات ساختاری و واژگانی محتوای نوشته شده را به شما نشان دهند.

 

و کلام آخر:

به هر شیوه ای که زبان انگلیسی را می آموزید، از هر کتاب آموزش زبان انگلیسی که استفاده می کنید، همواره و به هر نحوی به خودتان انگیزه بدهید؛ با سرگرم شدن انگلیسی یاد بگیرید، با فیلم و سریال دیدن، گوش دادن به موسیقی، خواندن کتاب های داستان، نوشتن، صحبت کردن با افراد (انگلیسی زبان) و … . هدف شما آموختن زبان انگلیسی است. پس بدانید که آن را یاد می گیرید. ذهنتان را همیشه مثبت نگه دارید؛ خودتان را باور داشته باشید. چه در منزلتان زبان انگلیسی یاد بگیرید و چه در مدرسه و کلاس های آموزشی، مهم این است که این چند مورد را همیشه در ذهنتان داشته باشید:

 

علاقه —– هدف —– تلاش —— تمرین مستمر

  • امتیاز شما :
  • 0

نظرات کاربران

دیدگاهی وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قدیمی
  • جدید
  • رأی موافق
  • رأی مخالف