اعلانات ۱ کپشن اعلانات

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم ؟

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم ؟
  • ۹ آبان ۱۳۹۷
  • 520
  • 0
  • مدت مطالعه :14 دقیقه

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم ؟

 

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم ؟ یکی از زبان های بین المللی و پرکاربرد که هر روز بر متقاضیان یادگیری آن اضافه می شود. نکته حائز اهمیت این است که ابتدا باید مشخص کنیم چرا می خواهیم زبان انگلیسی بیاموزیم. این کار کمک می کند تا بتوانیم دقیقاً بر روی هدفمان تمرکز کنیم، برنامه ریزی درستی داشته باشیم و نیز به ما این انگیزه را می دهد تا آخر راه، ثابت قدم بمانیم.
دو نفر را در نظر بگیرید که اهل کشور اسپانیا هستند. یکی در بازارچه کار می کند و دیگری در رستوران محلی خانواده اش در یک منطقه توریستی. اولی یک پیشنهاد کار از نیویورک دارد و در صورت پذیرش، نیاز دارد تا به زبان انگلیسی صحبت کند. دومی در آینده به عنوان گارسون کار خواهد کرد و از مشتریان انگلیسی زبان سفارش می گیرد. هر دوی این افراد انگیزه بالایی برای یادگیری انگلیسی دارند اما با دلایلی متفاوت.
حال سؤال اینجاست: دلیل شما برای یادگرفتن زبان انگلیسی چیست؟ آیا هدف خاصی دارید؟ صرفاً به خود زبان علاقه مند هستید؟ با هر دلیل و هدفی که دارید و حتی اگر هنوز هم این سؤال برایتان بی پاسخ مانده که « چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم ؟»، پیشنهاد می کنیم توصیه های زیر را حتماً بخوانید:

 

توصیه شماره یک برای اینکه چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم : خود را در انگلیسی غرق کنید.

در زبان انگلیسی منظور از غرق کردن، «immersion» یعنی غوطه ور ساختن است. پس پاسخ سؤال « چگونه زبان انگلیسی بیاموزیم ؟» این است: تا می توانید باید زمان بگذارید و به انگلیسی بخوانید، ببینید و گوش دهید. بهتر است بدانید که عمده یادگیری زبان به صورت ناخودآگاه اتفاق می افتد یعنی شما آن را مطالعه نمی کنید بلکه خودتان را در آن غوطه ور می کنید. به بیان ساده تر، زمانی که واژگان و ساختارهای دستوری را به دفعات زیاد ببینید، الگوها را ناخودآگاه در ذهن خود ذخیره می کنید و سپس به راحتی و بدون آنکه بخواهید به قانون گرامری خاصی فکر کنید، می نویسید یا صحبت می کنید.
حال شاید بسیاری از زبان آموزان به اندازه کافی، دانش انگلیسی دریافت نکنند. در این شرایط آن ها چطور زبان انگلیسی یاد بگیرند؟ جای نگرانی نیست! یکی از راحت ترین راه ها، گوش دادن به انگلیسی است. شما به آسانی می توانید حتی وقتی مشغول به کار دیگری هستید، موسیقی و فایل های انگلیسی گوش کنید. به لطف وجود فضای مجازی و دسترسی آسان به اینترنت، بدون محدودیت هرآنچه که به عنوان منبع نیاز دارید را می توانید در اختیار داشته باشید.

 

توصیه دوم برای اینکه چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم : آن را در قالب متن و جمله یاد بگیرید.

از مؤثرترین روش ها برای اینکه چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم این است که سعی نکنیم لغات را به تنهایی حفظ کنیم یا اینکه 50 اصطلاح در مورد ورزش و یا موضوعات مختلف دیگر به خاطر بسپاریم. به عبارت دیگر، «زمانی که کاربرد چیزی را نمی دانیم، آن را حفظ نکنیم». به جای آن، انگلیسی را در قالب متن بیاموزیم (کتاب، فیلم، مکالمه). زیرا این کار کمک می کند تا یاد بگیریم کجا و چطور لغات و عبارات را استفاده کنیم. همین که واژه ها را در جمله یاد می گیریم، به این معناست که در حال آموختن گرامر هم هستیم.

 

تقلید از افراد انگلیسی زبان، روشی عالی برای اینکه چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم .

کسانی که هنوز هم می پرسند چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم ، یکی از کارهایی که برای یادگیری زبان انگلیسی می توانند انجام دهند این است که فایل های صوتی انگلیسی پیدا کنند، به آن ها گوش دهند و هرآنچه را که می شنوند تکرار کنند و صدای خود را ضبط کرده و نهایتاً آن را با نسخه اصلی مقایسه کنند. کپی کردن یا همان تقلید باعث می شود تا آهنگ، ریتم و نحوه بیان صداها، واژگان و جملات افراد انگلیسی زبان را بشنوید و یاد بگیرید و در نهایت تلفظتان را تقویت کنید. به علاوه اینکه، سرعت یادگیری شما بالاتر رفته و انگلیسی را سریع می آموزید.

 

تکرار و تمرین مداوم راهی برای اینکه چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم .

تکرار و تمرین، یکی از مؤثرترین روش ها برای این است که چگونه زبان را سریع یاد بگیریم . همان طور که قبلاً گفتیم بهتر است زبان انگلیسی را در جمله و متن بیاموزید و اینکه سعی کنید کتاب بخوانید، فیلم ببینید، موسیقی گوش بدهید و …. ؛ مخصوصاً اینکه چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم ؛ اما در کنار همه این ها، تمرین را نباید فراموش کرد. اگر چیزهایی را که یاد گرفته اید مرتباً تمرین کنید، آن وقت آموخته هایتان را (اصطلاحاً) نهادینه کرده اید؛ فرضاً یک خبری را می خوانید، سپس به فایل صوتی مربوط به آن گوش می دهید و در آخر ویدئویی راجع به آن خبر می بینید.
نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید آن است که تکرار و تمرین زیاد به معنای آن نیست که بیش از حد انگلیسی بخوانید تا زده شوید. سعی کنید در هر روز کار متفاوت و متنوعی انجام دهید و هر روز را به یک مهارت اختصاص دهید مثلاً یک روز به تمرین نوشتن، یک روز به تمرین گرامر و … .
به علاوه، در خلال این تمرین ها نیاز است تا نقاط قوت و ضعف خود را در جنبه های مختلف زبان انگلیسی مشخص کنید. آن ها را یادداشت کنید و برای بهبود آن ها تلاش کنید.

 

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم : با شرکت کردن در گروه های بحث و گفتگو.

شرکت کردن در گروه های مکالمه، یکی از بهترین روش ها برای این است که چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم ؛ زیرا در این گروه ها، تأکید بیشتر بر روی برقراری ارتباط است تا انگلیسی «صحیح» صحبت کردن. حرف زدن در این گونه محیط ها کمک می کند تا احساس راحت تری نسبت به گفتگو در مقابل دیگران داشته باشید.
یکی دیگر از گزینه ها برای اینکه چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم این است که در کلاس های آموزشی شرکت کنیم. در کلاس های آموزشی تمرکز خوبی روی شکل رسمی زبان انگلیسی صورت می گیرد مثلاً نحوه صحبت کردن با ساختار گرامری درست تر آموزش داده می شود.
از آنجا که هم گروه های بحث و گفتگو و هم کلاس های آموزش زبان هر دو نقاط قوت و ضعف خود را دارند، پیشنهاد می شود که از هر دوی این روش ها استفاده کنید.

 

چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم ؟ دفتر خاطرات روزانه داشته باشید.

شاید نوشتن یکی از سخت ترین جنبه های یادگیری زبان انگلیسی باشد اما از اهمیت بسیاری برخوردار است چون به شما کمک می کند تا بر روی ساختار جملات، گرامر و درست نویسی کار کنید. اگر هنوز هم این پرسش که چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم برایتان بی پاسخ مانده، پیشنهاد ما این است که دفتر خاطراتی برای خودتان تهیه کنید و روزانه در حد چند جمله راجع به موضوعات مختلف به انگلیسی بنویسید. مثلاً اینکه امروز ناهار چه غذایی خوردید/ هوا امروز چطور بود و … . همچنین اگر برایتان امکان دارد از کسی که انگلیسی زبان است بخواهید تا نوشته هایتان را تصحیح کند تا اشتباهات قبل را دفعات بعد تکرار نکنید.

  • امتیاز شما :
  • 0

نظرات کاربران

دیدگاهی وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • قدیمی
  • جدید
  • رأی موافق
  • رأی مخالف